Vai tad ar vienu objektīvu nepietiek? Kāpēc vajag vairākus? Šādus jautājumus man ir uzdevuši daudzi. Ja jautājums būtu: “Vai ar vienu kameru un vienu objektīvu var nofotografēt kāzas?”, tad atbilde, protams, būtu, ka, Jā, var, bet vai tas ir profesionāli un ar atbildību pret sev uzticēto, NĒ! Foto tehnika nav viegla un visas dienas laikā strādāt ar divām kamerām nav fiziski viegli, tāpēc ir fotogrāfi, kuri izvēlējušies ceļu strādāt ar vienu kameru un bieži arī ar vienu fiksēto objektīvu. Cik tas ir atbildīgi pret sev uzticēto, jāizvērtē katram pašam, bet es pastāstīšu kāpēc es neeju šādu ceļu un kāpēc esmu izvēlējies strādāt ar divām foto kamerām un vairākiem objektīviem.

Sākšu ar to, ka objektīvi iedalās fiksētos objektīvos un zoom objektīvos. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē to, ka, ja strādā tikai ar fiksēto objektīvu, tad, lai pievilktu bildi tuvāk vai tālāk, ir jāpārvietojas pašam, pieejot tuvāk vai paejot tālāk (ne vienmēr to var paspēt izdarīt), bet, ja strādā ar zoom objektīviem, tad, atrodoties vienā un tai pašā vietā, var nofotografēt gan tuvplānu gan plašāku skatu.

  • Jau iepriekš citā rakstā minēju, lai strādātu ātrāk, nemanāmāk un drošāk, tad nepieciešamas vismaz divas foto kameras, lai profesionāli strādātu kāzās, tātad, ja ir divas kameras, tad noteikti vajadzēs arī divus objektīvus (protams, ka katru savādāku un labi, ja ir gan zoom gan fiksētā tipa objektīvi). Kāpēc nepieciešamas divas foto kameras var izlasīt šeit. Spied šeit.
  • Ātrāk. Lai strādātu ātrāk, tad augstas klases zoom objektīvi ir pareizā izvēle. Tie vienmēr strādās ātrāk par fiksētajiem objektīviem un ļaus ātri nofotografēt dažādas bildes. Piemēram, brīdī, kad jaunais pāris bildējas ar kāzu viesiem, ātri var izveidot gan bildes visā augumā, gan tuvplānus.
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]
  • Nemanāmāk. Strādājot ar dažādiem objektīviem un izmantojot tele objektīvus, kuri ļauj pievilkt bildi klāt no lielāka attāluma, fotogrāfs var strādāt nemanāmāk. Līdz ar to fotogrāfam vienmēr nav jāatrodas blakus, lai noķertu labu kadru. Vēl viens pluss šim ir tāds, ka brīdī, kad fotogrāfs nav blakus, daļa cilvēku jūtās daudz brīvāk un nedomā par to, ka viņu fotogrāfē, tādējādi fotogrāfam ir iespēja noķert dzīvākus, patiesākus un emocionālākus kadrus.
  • Drošāk. Tāpat kā foto kameras var pēkšņi pārstāt darboties, tieši tāpat tas var notikt ar objektīviem. Šo esmu izbaudījis uz savas ādas, kad pasākuma laikā pēkšņi objektīvs pārstāj darboties, bet tā kā vienmēr kāzās un pasākumos esmu ar divām kamerām un vairākiem objektīviem, tad man tā nebija nekāda problēma, lai veiksmīgi turpinātu strādāt. Bet tagad iedomājieties, kas notiek tai brīdī, ja kamera ir viena un objektīvs ir viens un kaut kas no tā visa sāk nestrādāt – pasākums turpinās, bet atmiņas bildēs nepaliek.
  • Dažādāk. Dažādi objektīvi rada dažādas bildes un dažādas sajūtas. Strādājot ar vairākiem objektīviem, mēs varam iepriecināt jauno pāri un kāzu viesus ar vairāk dažādām skaistām bildēm. Fotografējot ar divām kamerām un dažādiem objektīviem, man kā fotogrāfam bieži nav pat jāmaina atrašanās vieta un arī jaunajam pārim nav jāmaina atrašanās vietas, lai varētu uztaisīt divas pilnīgi savādākas bildes, ko daudz grūtāk, vai pat reizēm neiespējami izdarīt ir tad, ja fotografē tikai ar vienu fiksēto objektīvu.
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

Izvēloties savu kāzu fotogrāfu Jums nav jāpārzin visa foto tehnikas specifikācija, bet ļoti noderīgi būs zināt vai fotogrāfam ir rezerves tehnika, lai kāzu dienā pēkšņi nebūtu nepatīkami pārsteigumi.