Ik pa brīdim es saņemu tādu jautājumu: “Mums patīk bildes šādās krāsās! Vai tādas var uztaisīt arī mūsu kāzu bildes?” Jā, protams, var. Vienmēr pastāv iespēja piemeklēt krāsas jūsu kāzu bildēm.

Parasti es piedāvāju bildes krāsainā un melnbaltā versijā, kā to var redzēt zemāk galerijā (Edgara Poheviča krāsainā un melnbaltā versija), bet ja ir vēlme, var arī tonēt bildes kādā jums tuvākā krāsu tonī.

Pie bilžu tonēšanu gan jāatceras dažas svarīgas lietas:

  1. Jūsu kāzu bildēm tiks ieturēts viens krāsainais un viens melnbaltais tonis no bilžu sākuma līdz beigām.
  2. Ne vienmēr tonis, kas labi izskatās foto sesijai mežā, labi izskatīsies arī rīta cēlienam vai vakara daļai.
  3. Ne vienmēr tonis, kuru pirms kāzām esat iedomājušies, derēs tieši jūsu kāzām, jo tonis, kurš labi izskatās saulainā dienā, neizskatīsies labi mākoņainā/lietainā un otrādi.
  4. Ir gadījumi, kad krāsu tonēšana tehniski sabojā bildes kvalitāti un tad es piedāvāšu versijas, lai bildes būtu maksimāli tuvu tam krāsu tonim ko vēlaties, bet lai netiktu bojāta bilžu tehniskā kvalitāte.

Lai izvairītos no situācijas, kad saņemot kāzu bildes nākas, secināt, ka rīta daļai vai vakara svinībām krāsa, kura ļoti patikusi foto sesijai, īsti nederēja, tad, pirms sāku gatavot bildes, es izsūtu apmēram 10 bildes 2 versijās, no dažādām dienas daļām, lai var salīdzināt un apskatīties un pieņemt gala lēmumu vai visas bildes taisīt tonētas vai tomēr labāk nē. Un, ja galā tiek pieņemts lēmums, ka labāk visas bildes netonēt, tad vienmēr pastāv iespēja, ka foto sesijas bildes, kā otra krāsainā versija, papildus tiek tonētas jūsu izvēlētajā tonī.

Vienmēr var atrast kādu risinājumu, lai jūsu kāzu bildes, nezaudējot tehnisko kvalitāti (kura priekš manis ir ļoti svarīga), būtu tādā krāsu tonī, kā vēlaties.