Dūmu sveces kāzās ir aktuālas jau pāris gadus. Pašam kāzu fotosesijās dūmu sveces pirmo reiz parādījās 2016. gadā, bet popularitāti tās sāka gūt 2017. gadā. Šobrīd dūmu sveces kāzās ir ļoti moderna lieta, tieši tāpēc ir vairāki jautājumi, kurus pāri man parasti uzdod. Tad, nu, visu pēc kārtas!

Vai dūmu sveci var turēt rokās?

Tās mēdz būt dažādas – lielākas un mazākas. Es parasti klientiem iesaku dūmenes pirkt no dumusveces.lv, jo tur varēs nopirkt tādas, kuras var turēt rokās, turklāt kvalitatīvas. Uz iepakojuma gan iespējams būs rakstīts, ka rokās to turēt nedrīkst, bet pieredze rāda, ka, ja to pareizi aizdedzina, tad nekādas problēmas ar rokā turēšanu nav. Protams, tās var pirkt arī no citiem, bet tur gan nezināšu, vai tās varēs rokās noturēt, jo ir gadījušās tādas, kas ļoti ātri sakarst un nekas cits neatliek, kā sveci mest zemē.

Kā pareizi aizdedzināt dūmu sveci?

Kā jau iepriekš teicu, dūmu sveces kāzās mēdz būt dažādas. Ir tādas:

  1. kuras aizdedzina ar degli (vajadzēs līdzi šķiltavu vai sērkociņus);
  2. kurām klāt ir zēvele. Atliek vien to noraut un ar zēveli aizdedzināt sveces degli;
  3. kurām ir gredzens, kas jānorauj. Manuprāt, šī ir tās ērtākās, jo aizdedzināšana ir pavisam vienkārša. Noņem aizsarga vāciņu, noliec gredzenu perpendikulāri dūmu svecei (noliec uz sānu), rauj gredzenu uz sānu (nevis uz augšu) un pagriez dūmu sveci nost no cilvēkiem.

Vai ar dūmu svecēm var sadedzināt drēbes?

Pa visu šo laiku ir bijuši divi gadījumi aptuveni no vairākiem simtiem dūmu sveču. Tas atgadījās brīdī, kad svece tika iedarbināta. Kā tas notika? Dūmu granātas palaišanas sākumā (vienalga, vai tās ir ar gredzenu, vai aizdedzināmas ar zēveli) no dūmenes nāk mazas dzirksteles. Ja dūmu sveci tur pavērstu uz augšu, pret cilvēku vai pret vēju, dzirksteles var nonākt uz apģērba.

Kā no tā izvairīties?

Pavisam vienkārši. Kad palaid dūmu sveci, neturi to uz augšu, bet gan pagriezt nost no sevis un apkārtējiem. Kā arī pirms palaišanas pārbaudi, uz kuru pusi pūš vējš. Tad viss būs okei.

Vai dūmu svece krāso apģērbu?

Līdz šim man nav bijis neviens gadījums, kad dūmu svecs kāzās būtu nokrāsojušas kāzu kleitu vai līgavaiņa uzvalku. Līgavas un līgavaiņi ir gan stāvējuši dūmos, gan rokās turējuši un nekādas problēmas nav bijušas. Bet ko es noteikti neieteiktu darīt – laist krāsainos dūmus pa tiešo uz drēbēm. Ieteicams būt vismaz 2m attālumā no dūmu izplūšanas virziena, tad nekādām problēmām nevajadzētu būt.

Cik daudz dūmu sveces kāzu fotosesijai nepieciešamas?

Es parasti iesaku ņemt 5 dūmu sveces kāzās. No tām vismaz 2, lai būtu baltas un pārējās var ņemt tādā tonī, kāda ir jūsu svinību dominējošā krāsa. Kāpēc tieši šāds skaits? Protams, var ņemt vairāk vai mazāk, bet laikam ejot, tieši šāds daudzums man liekas vislabākais. Piecas varēs izmantot vairākos veidos un vietās. Varēsiet izmantot:

  • jaunā pāra individuālā fotosesijā;
  • kopbildēs;
  • izbraucienā ar vedējiem.

Ja gribēsiet turēt rokās, tad vienā piegājienā uzreiz aizies divas dūmu sveces, bet ja būsiet nopirkuši viens pāris dūmu sveces, tad nebūs iespēja uztaisīt bildes ar dūmiem vairākās vietās. Man patīk tās izmantot gan fotosesijā pa dienu, gan arī fotosesijā saulrietā un tumsā.

Vai dūmus var izmantot arī kopbildēm vai tikai ar jauno pāri?

Protams, ka var izmantot gan kopbildēm, gan arī bildēm ar viesiem, lai bildēšanos padarītu interesantāku.

Cik ilgi nepieciešams, lai dūmu svece dūmotu?

Ideāli, ja dūmu svece dūmo vismaz 1 minūti jeb 60 sekundes. Nopērkamas arī ar dūmošanas ilgumu līdz 90 sekundēm. Tad pilnīgi pietiks, lai paspētu uztaisīt dažādas bildes vienā lokācijā. Tāpēc es teiktu, ka tās dūmu granātas, kas pūš dūmus ārā pa abiem galiem, nebūs īstās dūmu sveces kāzās. Nepieciešams, lai dūmu mākonis veidotos vienmērīgi ilgākā laika brīdī.

Apmēram, cik daudz bilžu var uzņemt ar vienu dūmu sveci?

Šis ir tas jautājums, uz kuru atbildēt būs ļoti grūti. Bilžu skaits katrā gadījumā būs dažāds. Parasti pirms dūmenes aizdegšanas tiek izrunāts, ko katrs darīs, lai dūmošanas laikā maksimāli daudz bilžu paspētu nofotografēt.

Tad, ja sveci tur rokā jaunais pāris, bilžu skaits būs atkarīgs no tā, cik atraktīvs būs pats pāris. Var būt ļoti dažādi, piemēram, no vienas reizes var būt 2 līdz 3 bildes vai pat 10 līdz 20 bildes. Ja dūmu sveci dod, piemēram, vedējtēvam, kurš ar to skrien ap pāri, tad iespējams, ka bildes būs daudz vairāk. Taču viss atkarīgs no katra gadījuma.

Kādas ir labākās vietas/fons, lai izmantotu dūmu sveces kāzās?

Nav tādas labākās vai sliktākās vietas un fons. Dūmu granātas var palaist jebkur un tās veidos efektīvu skatu. Vairāk jādomā par to, kādu krāsu izmantot, kura labāk izcelsies un izskatīsies interesantāk.

Ir, protams, arī daži traucēkļi, piemēram:

  • stiprs vējš, kas dūmus ātri aizpūtīs;
  • slēgtas telpas, kur dūmi neizkliedēsies (šo neieteiktu darīt).

Populāra vieta dūmu svecēm ir mežs. Šādā situācijā vienmēr jāpiedomā pie tā, lai karstā laikā neizveidojas ugunsgrēks no dzirkstelēm, kas rodas sveces palaišanas brīdī. Kā jau teicu, sliktu vietu nav. Ļaujieties, eksperimentējiet un viss izdosies!

p.s. Ja rodas vēl kādi jautājumi par dūmu svecēm, droši raksti komentārā un es mēģināšu līdzēt ar atbildi! 🙂

p.s.s. Un vienmēr atcerieties, drošība pirmā vietā!