Kāzu viesi ķer fotomirkļus #ligavaPRECligavaini

Ķer fotomirkļusJau kādu laiku kāzās ir populāri, ka viesi (paralēli kāzu fotogrāfam) bildē kāzu dienu ar telefoniem un uzreiz publicē sociālajos tīklos, izmantojot kopēju mirkļa birku #JanisPrecLigu #KlavinuWedding un citu, kādu nu jaunais pāris ir izvēlējies kā savas kāzu dienas vienojošo.  Izmantojot šo kopējo mirkļa birku gan jaunais pāris, gan kāzu viesi var apskatīt kāzu dienu no dažādiem skatu punktiem. Un teikšu kā ir, tas ir interesanti. 🙂 Tā kā pats esmu gana aktīvs sociālo tīklu lietotājs, tad gribu padalīties ar saviem novērojumiem un pastāstīt savu pieredzi par plusiem un mīnusiem.

Sākšu ar plusiem, vai precīzāk sakot ar vienu lielu plusu:

  • Ir interesanti skatīties kāzu  dienas notikumus no daudzu cilvēku skatu punktiem un vienlaicīgi ir iespēja atrasties vairākās vietās.

Tagad par mīnusiem:

  • Ir ļoti daudzi sociālie tīkli un katram viesim ir savs mīļākais (ērtākais), kuru tas lieto. Lai arī jaunais pāris visiem iesaka izmantot vienu (piemēram Instagram.com), beigās visi bildes liek gan Facebook.com gan Twitter.com gan Instagram.com un draugiem.lv utt. Tādējādi visas bildes nav vienā vietā un nav ērti pārskatāmas.
  • Tā kā visi viesi, kuri publicē bildes, ne vienmēr ir savā starpā pazīstami un daļai sociālo tīklu konti ir privāti un citi to bildes nevar redzēt, tad daudzas no bildēm, kuras tiek publicētas, visi viesi neredz.
  • Mirkļa birkas pēc laika sāk atkārtoties, jo ir daudz Jāņu, kuri prec Līgas un tādējādi sāk sajaukties vairākas kāzas kopā.

 

Kā tikt vaļā no šiem mīnusiem. Pavisam vienkārši. Viena no iespējām ir aplikācija WedPics (www.wedpics.com), kuru var lejupielādēt par brīvu no App Store vai Google Play. Jaunais pāris šajā aplikācijā jau savlaicīgi izveido savu kāzu dienas kontu (tas ir bez maksas) un var savlaicīgi paziņot kāzu viesiem, lai kāzu dienā izmanto šo aplikāciju un norādīt tiem savu “Wedding ID”.

Plusi šādai bilžu publicēšanai:

  • Pieslēgšanās aplikācijai notiek vienkārši – ar Facebook kontu.
  • Visas bildes ir vienuviet un tās var apskatīt tikai kāzu viesi, vai arī aicinātās personas (“Wedding ID” var aizsūtīt arī tiem, kuri kāzu dienā nevar būt klāt un viņi var piedalīties kāzās caur bildēm)
  • Ja kāzu viesi vēlas, viņi var dalīties ar bildēm tālāk arī FaceBook un Twitter.
  • Nesajauksies divas vai vairāk kāzas kopā, jo “Wedding ID” ir unikāls katram notikumam.

Mīnusi:

  • Ir jāinstalē jauna aplikācija telefonā.